All Products
Keywords [ conductive plastic masterbatch ] match 31 Products.
Resin-Based Conductive Plastic Masterbatch with High Strength Ultra-Fine Stainless Steel Fibers and Processing Agents
| Materials: | 304 High Strength Fiber,resin |
|---|---|
| Color: | Gray |
| Packaging Details: | 25kg/bag, customized packaging as required. |
Conductive Plastic Masterbatch
| Diameter: | 6.5um,8um,11um |
|---|---|
| Cutting Length: | 4~10mm |
| Fiber Content: | 60%/75% |
Stainless Steel Fiber 4-10 mm Conductive Plastic Masterbatch
| Type: | HT-CH75-T12 |
|---|---|
| Fiber Diameter: | 6.5um |
| Masterbach Length: | 4~10mm |
Gray Conductive Plastic Masterbatch 60% Fiber Content for Antistatic Wheels
| Material: | SUS,resin |
|---|---|
| Properties: | Conductive |
| Application: | Medical Wheels |
Conductive Plastic Masterbatch , Stainless Steel Fiber Thermoplastic Resin Agglomerates
| Type: | HT-CH60-T12/14/16/20 |
|---|---|
| Diameter: | 6.5um,8um,11um |
| Length: | 4~10mm |
Stainless Steel Fiber Conductive Plastics Material 4mm - 10mm Length
| Material: | High Strength 304 Fiber,resin |
|---|---|
| Color: | Gray |
| Masterbatch Length: | 4-10mm |
90% Fibre ESD / EMI Electrically Conductive Plastics For Wall Paint
| Material: | High Strength 304 Fiber,resin |
|---|---|
| Color: | Gray |
| Packaging Details: | 25kg/bag, customized packaging as required. |
Reach Corrosion Resistant Grey Electrically Conductive Plastic For Antistatic Wheels
| Color: | Grey |
|---|---|
| Material: | SUS,MFA |
| Properties: | Conductive |
LCD Conductive Masterbatch , 5000f Filament Conductive Plastic Material
| Application: | Antistatic Wheels |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Material: | ABS,PP,PC |
High Performance Conductive Plastic Masterbatch
| Material: | Steel Fiber 60% & 75%& 25% Content |
|---|---|
| Properties: | Conductive Material |
| Application: | Medical Brackets |

