All Products
Keywords [ tpe conductive masterbatch ] match 11 Products.
TPE TPU Plastic Conductive Masterbatch
| Type: | HT-CH60-T12/14/16/20 |
|---|---|
| Diameter: | 6.5um,8um,11um |
| Length: | 4~10mm |
ROHS 2mm Diameter Carbon Black Conductive Masterbatch For EMI Injection
| Usage: | Plastic Addictive |
|---|---|
| Content: | Stainless Fiber,resin, |
| Applied: | ESD,EMI |
Plastic Conductive Masterbatch Stainless Steel Fiber Resin Agglomerates Pellets
| Type: | HT-CH75-T12/14/16/20 |
|---|---|
| Diameter: | 6.5um,8um,11um |
| Length: | 4~10mm |
Plastic Conductive Masterbatch 75% Stainless Steel Fiber With 25% Thermoplastic Resin
| Type: | HT-CH75 |
|---|---|
| Diameter: | 8um |
| Length: | 10mm |
Diameter 2mm Plastic Smooth Conductive Masterbatch 4-10 Mm Masterbatch
| Type: | HT-CH60-T16 |
|---|---|
| Fiber Diameter: | 6.5um |
| Masterbach Length: | 4~10mm |
High Performance Conductive Plastic Masterbatch
| Material: | Steel Fiber 60% & 75%& 25% Content |
|---|---|
| Properties: | Conductive Material |
| Application: | Medical Brackets |
Stainless Steel Fiber Conductive Plastics Material 4mm - 10mm Length
| Material: | High Strength 304 Fiber,resin |
|---|---|
| Color: | Gray |
| Masterbatch Length: | 4-10mm |
Gray Conductive Plastic Masterbatch 60% Fiber Content for Antistatic Wheels
| Material: | SUS,resin |
|---|---|
| Properties: | Conductive |
| Application: | Medical Wheels |
Resin-Based Conductive Plastic Masterbatch with High Strength Ultra-Fine Stainless Steel Fibers and Processing Agents
| Materials: | 304 High Strength Fiber,resin |
|---|---|
| Color: | Gray |
| Packaging Details: | 25kg/bag, customized packaging as required. |
Stainless Steel Fiber 4-10 mm Conductive Plastic Masterbatch
| Type: | HT-CH75-T12 |
|---|---|
| Fiber Diameter: | 6.5um |
| Masterbach Length: | 4~10mm |

