All Products
Keywords [ 316l metal fiber twist thread ] match 42 Products.
12um Stainless Steel Fiber , 0.12g/M Anti Static Blended Yarn
| Material: | 316L,304 |
|---|---|
| Features: | Conductive |
| MOQ: | 10kg |
2kg/Cone 6um Stainless Steel Fiber High Temperature Resistant
| Material: | 304 |
|---|---|
| Properties: | Radiation-proof |
| Temperature: | 300·500degree |
Anti Corrosion 304SS High Temperature Resistant Sewing Thread SGS Approved
| Features: | Conductive |
|---|---|
| MOQ: | 10kg |
| Properties: | Radiation-proof |
Flexible PVC Coat Metallic Yarn , 12um Fire Retardant Sewing Thread
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Coating: | Pvc |
| Resistance: | 13.2 |
316L High Temperature Sewing Wire , ROHS Ultrafine Metal Wire
| Material: | 316L |
|---|---|
| Type: | 12um*275f*1 |
| Filament: | 275f |
Conductive Ultra Fine Wire
| Material: | 316L\304 |
|---|---|
| Resistance: | Customiezd |
| Single Strength: | More Than 19cN |
ROHS Certification SSF , High strength,Signal transmission, low voltage heating wire
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Application: | Inteigent Clothes |
| Resistance: | 9.4 |
Ultra Fine Wire Flexible conduction For Smart clothing
| Material: | 316L,304 |
|---|---|
| Features: | Ultra Fine Wire Flexible Conduction For Smart Clothing |
| MOQ: | 10kg |
Stainless Steel Ultra Fine Composite Wire 14um*90f*2 Used As Heating Pad And UHF RFID Singal Wire
| Material: | Stiainless Steel Fiber |
|---|---|
| Application: | Intelligent Heating Pad And RFID Singal Wire |
| Filament: | 90f |
Urtra fine 12micron for Intelligent Clothes
| Application: | Intelligent Clothes |
|---|---|
| Resistance: | 2-60 Ω/m,Customized |
| Diameter: | 12um/14um |

