All Products
Keywords [ 316l metal fiber twist thread ] match 42 Products.
316L Metal Fiber Twist Thread Applicated In High Temperature Sewing Wire
| Material: | 316L,304 |
|---|---|
| Properties: | Conductive |
| MOQ: | 10kg |
Super Fine Composite Metal Fiber Twist Thread For Heating Pad
| Process: | Twists |
|---|---|
| Material: | 316L |
| Weight Per Meter: | 0.43~0.53 |
316L Metallic Metal Fiber , Flexible Metal Fiber Twist Thread
| Material: | 316L,304 |
|---|---|
| Properties: | Conductive |
| MOQ: | 10kg |
316L Stainless Steel Artificial Staple Fibres , ROHS Metal Fiber Twist Thread
| Type: | Ne21/2 |
|---|---|
| Component: | 316L |
| Material: | Aramid |
1.01g/M 12micron Metal Fiber Twist Thread Corrosion Proof For Heating Pad
| Model: | 12μm×275×4 |
|---|---|
| Material: | 316L |
| Weight Per Meter: | 1.01 |
316L Stainless Steel Twisted Thread Antistatic Protection Against Electrostatic Charge
| Type: | 12um*275f*2 |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Twisted Wire |
| Single Elongation: | 1.1% |
304/316L Stainless Steel Fiber Twist Thread with Radiation-Proof and 500 Degree Temperature Resistance
| Material: | 304/316L |
|---|---|
| Properties: | Radiation-proof |
| MOQ: | 10kg |
Ultrafine Metal Fiber Composite Wire In RFID
| Type: | Ultrafine Metal Fiber Composite Wire-- RFID |
|---|---|
| Application: | Transmission Line |
| Material: | 316L Or 304 |
316L Stainless Steel Twist Threads 12um 100filament*2 For UHF RFID Tag
| Material: | SUS316 |
|---|---|
| Twist: | 335t |
| Filament: | 100f |
100f Filament Sintered Metal Fiber , SGS Approved Twist Clothing Sew Thread
| Material: | 316L |
|---|---|
| Type: | 12um*100f*3 |
| Filament: | 100f |

