All Products
Keywords [ smooth stainless steel fiber ] match 37 Products.
LCD Conductive Masterbatch , 5000f Filament Conductive Plastic Material
| Application: | Antistatic Wheels |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Material: | ABS,PP,PC |
High Performance Conductive Plastic Masterbatch
| Material: | Steel Fiber 60% & 75%& 25% Content |
|---|---|
| Properties: | Conductive Material |
| Application: | Medical Brackets |
90% Fibre ESD / EMI Electrically Conductive Plastics For Wall Paint
| Material: | High Strength 304 Fiber,resin |
|---|---|
| Color: | Gray |
| Packaging Details: | 25kg/bag, customized packaging as required. |
ROHS 2mm Diameter Carbon Black Conductive Masterbatch For EMI Injection
| Usage: | Plastic Addictive |
|---|---|
| Content: | Stainless Fiber,resin, |
| Applied: | ESD,EMI |
SS 6.5um Dia Conductive ABS Pellets With PFA Coating
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Color: | Grey |
| Coating: | PFA,MFA |
ROHS Rust Resistant 10mm Length Carbon Black Masterbatch For Medical Bed Wheels
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Application: | Antistatic Wheels |
| Industry: | Electronic |
TPE TPU Plastic Conductive Masterbatch
| Type: | HT-CH60-T12/14/16/20 |
|---|---|
| Diameter: | 6.5um,8um,11um |
| Length: | 4~10mm |
Conductive Plastic Masterbatch
| Diameter: | 6.5um,8um,11um |
|---|---|
| Cutting Length: | 4~10mm |
| Fiber Content: | 60%/75% |
Conductive Plastic For Injction PEI,PPO,PET/PETG,PBT,PC,PSU, PC/ABS
| Material: | PET,PETG |
|---|---|
| Application: | Medical Wheels |
| Color: | Grey |
Recyclable 11um Diameter Conductive Masterbatch With PVC Coating
| Type: | HT-CH25-T12 |
|---|---|
| Usage: | EMI Shielding |
| Fiber Diamter: | 6.5um,8um, 11um |

