All Products
Keywords [ smooth stainless steel fiber ] match 37 Products.
Stainless Steel Fiber 4-10 mm Conductive Plastic Masterbatch
| Type: | HT-CH75-T12 |
|---|---|
| Fiber Diameter: | 6.5um |
| Masterbach Length: | 4~10mm |
316L Stainless Steel Fiber Braided Rope Solid/Hollow Customizable Length for Various Uses
| Materials: | 316L |
|---|---|
| Length: | Can Be Customized As Request |
| Warranty: | ≥3 Years |
Conductive Plastic Masterbatch , Stainless Steel Fiber Thermoplastic Resin Agglomerates
| Type: | HT-CH60-T12/14/16/20 |
|---|---|
| Diameter: | 6.5um,8um,11um |
| Length: | 4~10mm |
Plastic Conductive Masterbatch Stainless Steel Fiber Resin Agglomerates Pellets
| Type: | HT-CH75-T12/14/16/20 |
|---|---|
| Diameter: | 6.5um,8um,11um |
| Length: | 4~10mm |
Plastic Conductive Masterbatch 75% Stainless Steel Fiber With 25% Thermoplastic Resin
| Type: | HT-CH75 |
|---|---|
| Diameter: | 8um |
| Length: | 10mm |
Grey 2mm Diameter Stainless Steel Heating Wire Anti Corrosion
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Material: | Tpe,tpu |
| Application: | Plastic |
D2mm Conductive Masterbatch , Corrosion Resistant Stainless Steel Masterbatch
| Application: | Conductive Plastic |
|---|---|
| Applied For: | PVC, PP, PA, PC, TPU, PE |
| Main Component: | Stainless Steel |
Stainless Steel Fiber Conductive Plastics Material 4mm - 10mm Length
| Material: | High Strength 304 Fiber,resin |
|---|---|
| Color: | Gray |
| Masterbatch Length: | 4-10mm |
Stainless Steel Conductive Masterbatch , 2.5mm Length Conductive Plastic Agglomerates
| Type: | HT-CH25-T20 |
|---|---|
| Fiber Diameter: | 6.5um |
| Masterbach Length: | 2.5~10mm |
316L Stainless Steel Fiber With 5% PVA Conductive Masterbatch For EMI ESD
| Length: | 6mm |
|---|---|
| Packing: | Flexible |
| Application: | ESD/EMI |

