All Products
Keywords [ 1 1 elongation heat resistant sewing thread ] match 47 Products.
12m Length 304 Stainless Steel Conductive Thread For Knitting Clothing
| Material: | 316L |
|---|---|
| Resistance: | 13.2 |
| Single Elongation: | 1.1% |
Bending resistant, high strength, low voltage insulated heating wire
| Type: | Low Voltage Insulated Heating Wire |
|---|---|
| Fiber Diamter: | 12um 14um |
| Coated Materials: | MFA/PFA/FEP |
316L Metal Fiber Twist Thread Applicated In High Temperature Sewing Wire
| Material: | 316L,304 |
|---|---|
| Properties: | Conductive |
| MOQ: | 10kg |
Urtra fine 12micron for Intelligent Clothes
| Application: | Intelligent Clothes |
|---|---|
| Resistance: | 2-60 Ω/m,Customized |
| Diameter: | 12um/14um |
Ultra Fine Wire Flexible conduction For Smart clothing
| Material: | 316L,304 |
|---|---|
| Features: | Ultra Fine Wire Flexible Conduction For Smart Clothing |
| MOQ: | 10kg |
Conductive Ultra Fine Wire
| Material: | 316L\304 |
|---|---|
| Resistance: | Customiezd |
| Single Strength: | More Than 19cN |
Super Fine Composite Metal Fiber Twist Thread For Heating Pad
| Process: | Twists |
|---|---|
| Material: | 316L |
| Weight Per Meter: | 0.43~0.53 |
Conductive 1.10% Elongation Stainless Steel Fiber 25N Break Loading For Camps
| Features: | Conductive |
|---|---|
| Material: | 316L |
| MOQ: | 10kg |

