All Products
Keywords [ 1 1 elongation heat resistant sewing thread ] match 47 Products.
316L Stainless Steel Twist Threads 12um 100filament*2 For UHF RFID Tag
| Material: | SUS316 |
|---|---|
| Twist: | 335t |
| Filament: | 100f |
304 Metallic Metal Fiber , Anti Radiation Conductive Sewing Yarn
| Material: | 316L,304 |
|---|---|
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
| Properties: | Conductive |
316L Stainless Steel Artificial Staple Fibres , ROHS Metal Fiber Twist Thread
| Type: | Ne21/2 |
|---|---|
| Component: | 316L |
| Material: | Aramid |
316L Metallic Metal Fiber , Flexible Metal Fiber Twist Thread
| Material: | 316L,304 |
|---|---|
| Properties: | Conductive |
| MOQ: | 10kg |
Rust Resistant Conductive 6um Metallic Metal Fiber For Pregnant Clothes
| Features: | Conductive |
|---|---|
| Type: | 6um |
| Material: | 316L |
Blue 304 Stainless Steel Conductive Wire Abrasion Resistant
| Material: | 316L,304 |
|---|---|
| Usage: | Heating Wire |
| Application: | Heating Blanket |
Ultrafine Metal Fiber Composite Wire 12um*275f*4 for Antistatic Brush Making
| Type: | 12um*275f*4 |
|---|---|
| Filament: | 275f |
| Weight: | 1.01g/m |
High Strength Ultrafine Metal Fiber Composite Wire For Intelligent Heating Field
| Materials: | 316L 304 FCA |
|---|---|
| Color: | Gray |
| Packaging Details: | paper carton;Customized |
304/316L Stainless Steel Fiber Twist Thread with Radiation-Proof and 500 Degree Temperature Resistance
| Material: | 304/316L |
|---|---|
| Properties: | Radiation-proof |
| MOQ: | 10kg |
Grey Ultra-Fine Metal Fiber Composite Wire with 1-100um Diameter Optimal Electrical Conductivity and High Elasticity
| Materials: | 316L 304 FCA |
|---|---|
| Cloor: | Grey |
| Diameter: | 1μm--100μm |

