All Products
Keywords [ 1 1 elongation heat resistant sewing thread ] match 47 Products.
2kg/Cone 6um Stainless Steel Fiber High Temperature Resistant
| Material: | 304 |
|---|---|
| Properties: | Radiation-proof |
| Temperature: | 300·500degree |
1.1% Elongation 0.54g/M Sintered Metal Fiber Heat Resistant
| Type: | 12um*275f*2 |
|---|---|
| Weight: | 0.54g/m |
| Resistance: | 14 |
Heat Resistant Metallic Metal Fiber , 8um Conductive Metal Thread
| Features: | Conductive |
|---|---|
| MOQ: | 10kg |
| Type: | 8um |
ROHS Certification SSF , High strength,Signal transmission, low voltage heating wire
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Application: | Inteigent Clothes |
| Resistance: | 9.4 |
Laundry Metal Fiber RFID Heating Wire In Electronic Textile
| Material: | 316L,304 |
|---|---|
| Features: | For Electronic Textile Identification Solutions |
| MOQ: | 1kg |
Conductive 12um Metallic Metal Fiber Corrosion Resistant for clothing
| Material: | 316L,304 |
|---|---|
| Concenration: | 100% |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
1.01g/M 12micron Metal Fiber Twist Thread Corrosion Proof For Heating Pad
| Model: | 12μm×275×4 |
|---|---|
| Material: | 316L |
| Weight Per Meter: | 1.01 |
316L 14um 90*2 Filaments With Grey PFA Coating For Flexible Heating Elements,Heating Mats For Infrared Heaters
| Material: | 316L |
|---|---|
| Color: | Grey PFA Coating |
| Outside Diameter: | 0.6mm |
Stainless Steel Fibers For Heating Wire
| Material: | 316L\304 |
|---|---|
| Application: | Heating Wire |
| Cone: | Long Bobbin |
Stainless Steel Ultra Fine Composite Wire 14um*90f*2 Used As Heating Pad And UHF RFID Singal Wire
| Material: | Stiainless Steel Fiber |
|---|---|
| Application: | Intelligent Heating Pad And RFID Singal Wire |
| Filament: | 90f |

