All Products
Keywords [ heat resistant sintered felt ] match 25 Products.
316L 304 310S 1-100um Pure Stainless Steel Fiber Made By Bundle Drawing Process
| Material: | SUS316L |
|---|---|
| Filament: | 2000f |
| MOQ: | 1kg |
434 Stainless Steel Fiber , 10um Carbon Steel Fiber For Clothing
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Diamerter: | 10um |
| Application: | Anti-static Clothing |
10 Micron High Strength Bundle Drawing Metal Fiber For Industrial Application
| Features: | Flexibility Similar To Chemical Fibers And High Specific Surface Area |
|---|---|
| Fiber Diameter: | 1-100um |
| Material: | 316L/304/310S/ TA1& N6 |
SUS316L Stainless Steel Fiber Reliable Protection Against Electrostatic Charge
| Material: | SUS316L |
|---|---|
| Properties: | Anti Static |
| MOQ: | 1kg |
316L 304 302 1um-100um Electrical And Thermal Conductivity Metal Fiber(Stainless steel fiber/Fecral fiber/Hastelloy fiber/Titanium fiber) For Conductive Fabric,Anti Static Yarn and Conductive Plastic
| Material: | 316L\304 Stainless Steel Fiber |
|---|---|
| Weight/meter: | 1.4-3.3g/m |
| Diameter: | 1-100um |

