All Products
Keywords [ rohs conductive masterbatch ] match 23 Products.
Recyclable 11um Diameter Conductive Masterbatch With PVC Coating
| Type: | HT-CH25-T12 |
|---|---|
| Usage: | EMI Shielding |
| Fiber Diamter: | 6.5um,8um, 11um |
Stainless Steel Conductive Masterbatch , 2.5mm Length Conductive Plastic Agglomerates
| Type: | HT-CH25-T20 |
|---|---|
| Fiber Diameter: | 6.5um |
| Masterbach Length: | 2.5~10mm |
D8um Thermal Conductive White Particles , Smooth Surface Conductive Masterbatch
| Type: | HT-CH60-T14 |
|---|---|
| Fiber Diamter: | 6.5um,8um, 11um |
| Usage: | EMI |
High Performance Conductive Plastic Masterbatch
| Material: | Steel Fiber 60% & 75%& 25% Content |
|---|---|
| Properties: | Conductive Material |
| Application: | Medical Brackets |
Conductive Plastic Masterbatch
| Diameter: | 6.5um,8um,11um |
|---|---|
| Cutting Length: | 4~10mm |
| Fiber Content: | 60%/75% |
Gray Conductive Plastic Masterbatch 60% Fiber Content for Antistatic Wheels
| Material: | SUS,resin |
|---|---|
| Properties: | Conductive |
| Application: | Medical Wheels |
ROHS 4mm Length Conductive Plastic Pellets Rustproof For Electronic Covers
| Color: | Black |
|---|---|
| Cutting Length: | 4mm |
| Material: | PFA, SUS |
Conductive Plastic For Injction PEI,PPO,PET/PETG,PBT,PC,PSU, PC/ABS
| Material: | PET,PETG |
|---|---|
| Application: | Medical Wheels |
| Color: | Grey |
Grey Anti Static SUS Conductive ABS Plastic For Medical Bed Wheels
| Color: | Grey |
|---|---|
| Material: | SUS,MFA |
| Packing: | Paper Carton |
ROHS Rust Resistant 10mm Length Carbon Black Masterbatch For Medical Bed Wheels
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Application: | Antistatic Wheels |
| Industry: | Electronic |

