All Products
Keywords [ rohs conductive masterbatch ] match 23 Products.
ROHS 2mm Diameter Carbon Black Conductive Masterbatch For EMI Injection
| Usage: | Plastic Addictive |
|---|---|
| Content: | Stainless Fiber,resin, |
| Applied: | ESD,EMI |
SUS 1.2g/Cc Conductive Masterbatch Rust Resistant For PC
| Color: | Grey |
|---|---|
| Material: | SUS,MFA |
| Properties: | Conductive |
Conductive Masterbatch For Antistatic Wheels
| Material: | SUS,resin |
|---|---|
| Properties: | Conductive |
| Application: | Medical Wheels |
LCD Conductive Masterbatch , 5000f Filament Conductive Plastic Material
| Application: | Antistatic Wheels |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Material: | ABS,PP,PC |
Plastic Conductive Masterbatch 75% Stainless Steel Fiber With 25% Thermoplastic Resin
| Type: | HT-CH75 |
|---|---|
| Diameter: | 8um |
| Length: | 10mm |
Diameter 2mm Plastic Smooth Conductive Masterbatch 4-10 Mm Masterbatch
| Type: | HT-CH60-T16 |
|---|---|
| Fiber Diameter: | 6.5um |
| Masterbach Length: | 4~10mm |
Electrically SUS 70% Conductive Masterbatch Heat Resistant
| Material: | SUS 70% |
|---|---|
| Properties: | Conductive Material |
| Application: | Medical Brackets |
TPE TPU Plastic Conductive Masterbatch
| Type: | HT-CH60-T12/14/16/20 |
|---|---|
| Diameter: | 6.5um,8um,11um |
| Length: | 4~10mm |
Plastic Conductive Masterbatch Stainless Steel Fiber Resin Agglomerates Pellets
| Type: | HT-CH75-T12/14/16/20 |
|---|---|
| Diameter: | 6.5um,8um,11um |
| Length: | 4~10mm |
Reach Approved 10000f Filament Conductive Masterbatch For Signal Wire
| Material: | PFA 40% |
|---|---|
| Properties: | Conductive Material |
| Application: | Medical Brackets |

