All Products
Keywords [ pure metal fiber fabric ] match 19 Products.
Customizable Pure Metal Fiber Fabric Technical Textile Length Can be Customized
| Materials: | FeCrAl/316L |
|---|---|
| Length: | Can Be Customized As Request |
| Warranty: | ≥3 Years |
0.9mm Thickness 1000g/M2 Metallic Fibers In Clothing Corrosion Resistant
| Material: | Fecral |
|---|---|
| Length: | 260mm |
| Width: | 145mm |
Rust Resistant 0.9mm Thickness Sintered Metal Fiber ROHS Certified
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Component: | 100% 316L |
| Processing: | Plain Waving |
316L 304 302 1um-100um Electrical And Thermal Conductivity Metal Fiber(Stainless steel fiber/Fecral fiber/Hastelloy fiber/Titanium fiber) For Conductive Fabric,Anti Static Yarn and Conductive Plastic
| Material: | 316L\304 Stainless Steel Fiber |
|---|---|
| Weight/meter: | 1.4-3.3g/m |
| Diameter: | 1-100um |
Silver Conductive 12um Sintered Metal Fiber With SGS Certification
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Cutting Length: | 50mm |
| Diameter: | 12um |
Rust Resistant 7 Micron Sintered Metal Fiber Felt 73% Porosity
| Type: | HT-HP7 |
|---|---|
| Diamter: | 7um |
| Weight: | 1200g/m2 |
10 Micron High Strength Bundle Drawing Metal Fiber For Industrial Application
| Features: | Flexibility Similar To Chemical Fibers And High Specific Surface Area |
|---|---|
| Fiber Diameter: | 1-100um |
| Material: | 316L/304/310S/ TA1& N6 |
SS434 SS316L Sintered Metal Fiber For High Temperature Conveyor Belt
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Diamerter: | 10um |
| Application: | Anti-static Clothing |
1000g/M2 Stainless Steel Woven Wire Mesh , 8um Diameter Stainless Steel Fabrics
| Diameter: | 8um |
|---|---|
| Filtering Aera: | To Be Customized |
| Material: | Fecral,stainless Steel |
SUS316L Stainless Steel Fiber Reliable Protection Against Electrostatic Charge
| Material: | SUS316L |
|---|---|
| Properties: | Anti Static |
| MOQ: | 1kg |

