All Products
Keywords [ sintered stainless steel fiber felt ] match 69 Products.
Sintered Stainless Steel Fiber Felt Best Media for 3000 Bubble Point Disc Filters
| Model: | 20LL4JJ |
|---|---|
| Micron Rating: | 20um |
| Support Mesh: | Top -50*50(W/D 0.19mm)/Btm -50*50(W/D 0.19mm) |
Vacuum Sintered Stainless Steel Fiber Felt 0.62mm Thickness
| Model: | HT-RH25 |
|---|---|
| Diamter: | 25um |
| Weight: | 1050g/m2 |
0.8mm Thickness Sintered Stainless Steel Fiber Felt With 85% Porosity
| Model: | HT-VL20 |
|---|---|
| Diameter: | 20um |
| Weight: | 950g/m2 |
0.94mm Thickness 30um 600g/M2 Sintered Stainless Steel Fiber Felt Corrosion Resistant
| Diamter: | 30um |
|---|---|
| Weight: | 600g/m2 |
| Thickness: | 0.94mm |
0.51mm Thickness Sintered Stainless Steel Fiber Felt Corrosion Resistant
| Model: | HT-MP20 |
|---|---|
| Diamter: | 20um |
| Weight: | 750g/m2 |
85% Porosity Sintered Stainless Steel Fiber Felt 0.74mm Thickness
| Model: | HT-LP20 |
|---|---|
| Diamter: | 20um |
| Weight: | 900g/m2 |
1050g/M2 0.49mm Thickness Sintered Stainless Steel Fiber Felt 73% Porosity
| Model: | HT-DH20 |
|---|---|
| Diamter: | 20um |
| Weight: | 1050g/m2 |
Thickness 0.42mm Sintered Stainless Steel Fiber Felt For Filter Media
| Model: | HT-HP5 |
|---|---|
| Diamter: | 5um |
| G/m2: | 900 |
Silver 1.5kg/m2 60 Micron 316L Stainless Steel Fiber Felt 88% Porosity
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Metal: | 316l |
| Technic: | Vacumm Sintering |
80um Diameter 316L Stainless Steel Fiber Felt Corrosion Resistant
| Diameter: | 80um |
|---|---|
| Weight: | 1200g/m2 |
| Thickness: | 1mm |

