All Products
Keywords [ sintered stainless steel fiber felt ] match 69 Products.
2-22um 38-110mm Length Stainless Steel Fiber And 2-12g/m Staple Fiber For Industrial
| Type: | Staple Fiber |
|---|---|
| Fiber Length: | 38mm~110mm |
| Diameter: | 2um~22um |
5um 700g/M2 0.43mm Thickness 316L Stainless Steel Fiber Sintered Felt 80% Porosity
| Type: | MP5 |
|---|---|
| Diamter: | 5um |
| Weight: | 700g/m2 |
0.37mm Thickness 316L Stainless Steel Fiber Sintered Felt 67% Porosity 3um 975g/M2
| Type: | MP3 |
|---|---|
| Diamter: | 3um |
| Weight: | 975g/m2 |
304L Stainless Steel Fiber 11µM-2000f-QH-HS 1.5g/M Made By Bundle Drawing Process Used For Textile,Filtration Industry
| Material: | 304L |
|---|---|
| Singlefilamentstrength: | ≥18cN |
| Gram Weight: | 1.5g/m |
316L 304 310S 1-100um Pure Stainless Steel Fiber Made By Bundle Drawing Process
| Material: | SUS316L |
|---|---|
| Filament: | 2000f |
| MOQ: | 1kg |
2um-22um Stainless Steel Fiber Sintered Felt Web
| Model: | HT Sintered Felt Web |
|---|---|
| Diamter: | 4um Or 4+6.5um |
| G/m2: | 150/300/450/600 Available |
Metal Stainless Steel Sintered Felt 1um 3um 5um 10um 20um 30um 40um 60um Available
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Metal: | 316L |
| Technic: | Vacumm Sintering |
5um Sintered Metal Fiber Felt for Gas-Liquid Separation Flexible Size Uniform Fiber Diameter Stainless steel and Hastelloy Available
| Diameter: | 5um |
|---|---|
| Bubble Point: | 7600 Pa |
| Thickness: | 0.43mm |
Metal Fiber Cutting Silver Broken Staple Fiber Average Length 35-48mm
| Material: | 316L Or Fecral Fiber |
|---|---|
| Diameter: | 12um~22um |
| Length: | 38~110mm |
Silver 22um Stainless Steel Conductive Fiber With 110mm Length
| Material: | 316L |
|---|---|
| Diameter: | 12um~22um |
| Length: | 38~110mm |

