All Products
Keywords [ sintered stainless steel fiber felt ] match 69 Products.
0.44mm Thickness Stainless Steel Sintered Felt Corrosion Resistant
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
74% Porosity Stainless Steel Filter Disc , Rust Resistant Sintered Felt
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
0.57mm Thickness 60um Diameter Stainless Steel Fine Wire Mesh Rustproof
| Diameter: | 60um |
|---|---|
| Weight: | 750g/m2 |
| Thickness: | 0.57mm |
SGS SUS310S 10 Micron Stainless Steel Mesh 0.3mm Thickness
| Diameter: | 30um |
|---|---|
| Weight: | 1050g/m2 |
| Thickness: | 0.62mm |
SGS 1050g/m2 MP 30 Sintered Metal Fiber Felt With 79% Porosity
| Type: | HT-MP30 |
|---|---|
| Diameter: | 30um |
| Weight: | 1050g/m2 |
Anti Corrosion 0.45mm Thickness Sintered Metal Fiber Felt 60% Porosity
| Diameter: | 40um |
|---|---|
| Weight: | 1200g/m2 |
| Thickness: | 0.63mm |
SGS Rustproof Sintered Metal Fiber Felt For Indtrial Viscose Filtering
| Material: | 316 |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
Stainless Steel Fiber Sintered Felt Filter Accuracy 3 ~ 60μM
| Meterial: | 316L,HR,Inconel,Fecralloy |
|---|---|
| Diameter: | 3um-60um |
| Prosity: | Customized |
Anti Rust 35um Stainless Steel Conductive Fiber SGS Approved
| Packing: | Paper Carton |
|---|---|
| MOQ: | 10kg |
| Temperature: | 1000centi Degree |
750g/M2 0.36mm Thickness Sintered Metal Fiber Felt 74% Porosity
| Diameter: | 7um |
|---|---|
| Weight: | 750g/m2 |
| Thickness: | 0.36mm |

