All Products
Keywords [ sintered stainless steel fiber felt ] match 69 Products.
Stainless Steel Web with Uniform Structure and Ultra-High Porosity 150/300/450/600 g/m2 HT Sintered Felt
| Model: | HT Sintered Felt Web |
|---|---|
| Diamter: | 4um Or 4+6.5um |
| G/m2: | 150/300/450/600 Available |
Hydraulic Oil And Fuel Filtration Media(Stainless Steel Sintered Felt) For Liquids With Low Viscosity,Low Pressure Drop
| Micron Rating: | 5um |
|---|---|
| Weight: | 300g/m2 |
| Thickness: | 0.18mm |
High Efficiency Ultra Fine Porous Felt Global Provider Of Metal Fiber Products
| Type: | MP3 |
|---|---|
| Diamter: | 3um |
| Weight: | 975g/m2 |
Titanium Material Hydrogen Fuel Cell Hydrogen Energy Utilization
| Material: | Titanium |
|---|---|
| Colour: | Silver |
| Thickness: | 0.25mm\0.4mm\0.5mm |
SS434 SS316L Sintered Metal Fiber For High Temperature Conveyor Belt
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Diamerter: | 10um |
| Application: | Anti-static Clothing |
Silver Conductive 12um Sintered Metal Fiber With SGS Certification
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Cutting Length: | 50mm |
| Diameter: | 12um |
SGS Heat Resistant Metal Sintered Felt For Industry Filtering
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
18um Sintered Metal Fiber Rust Resistant , 12g/M Metal Composite Wire
| Material: | Frcral |
|---|---|
| Diameter: | 12um~22um |
| Length: | 38~110mm |
22um Conductive Sintered Metal Fiber Fecral Fiber With High Electrical Resistance
| MOQ: | 10kg |
|---|---|
| Temperature: | 1000centi Degree |
| Material: | Fecral |

