All Products
Keywords [ sintered stainless steel fiber felt ] match 69 Products.
Heatproof D10um Sintered Metal Fiber Felt 78% Porosity for chemical filter
| Diamter: | 10um |
|---|---|
| Weight: | 600g/m2 |
| Thickness: | 0.34mm |
80um Diameter 500g/M2 Sintered Metal Fiber Felt Anti Corrosion
| Material: | 316L |
|---|---|
| Weight: | 500g/m2 |
| Diameter: | 2um~80um |
Anti Rust 25um Sintered Metal Fiber Felt 79% Porosity For Dust Precipitator
| Diameter: | 25um |
|---|---|
| Weight: | 1050g/m2 |
| Thickness: | 0.62mm |
D75um Sintered Metal Fiber Felt , 1mm Thickness Stainless Steel Filter Element
| Diameter: | 75um |
|---|---|
| Weight: | 1200g/m2 |
| Thickness: | 1mm |
Rust Resistant 7 Micron Sintered Metal Fiber Felt 73% Porosity
| Type: | HT-HP7 |
|---|---|
| Diamter: | 7um |
| Weight: | 1200g/m2 |
316L Stainless Steel Filter Disc , Rustproof Sintered Felt
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
Anti Rust 1180x750mm Sintered Metal Fiber Felt ROHS Certification
| Material: | 316L |
|---|---|
| Type: | MP5 |
| Diameter: | 5um |
Corrosion Proof 0.44mm Thick Stainless Steel Sintered Felt For Cartridge Dust Collector
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
700g/M2 0.7mm Thickness Stainless Steel Filter Element SGS Approved
| Color: | Metal Color |
|---|---|
| Weight: | 700g/m2 |
| Size: | To Be Customized |

