All Products
Keywords [ sintered stainless steel fiber felt ] match 69 Products.
Sintered Nickel Fiber Media for AEM Alkaline Environments
| Size: | Customizable And Max 1500*1180mm |
|---|---|
| Fiber Type: | Nickel Fiber Felt |
| Application: | AEM And Alkaline Environments |
Conductive 30um Sintered Metal Fiber Corrosion Resistant
| MOQ: | 10kg |
|---|---|
| Temperature: | 1000centi Degree |
| Material: | Fecral |
Fecral Sintered Metal Fiber 20um Diameter High Temperature Resistant
| Material: | Fecral |
|---|---|
| Color: | Metal Color |
| Packing: | Paper Carton |
ROHS Certification Sintered Metal Fiber , 35micron Metal Composite Wire
| Material: | Fecral |
|---|---|
| Application: | Metal Filter |
| Filament: | 1000f |
10 Micron High Strength Bundle Drawing Metal Fiber For Industrial Application
| Features: | Flexibility Similar To Chemical Fibers And High Specific Surface Area |
|---|---|
| Fiber Diameter: | 1-100um |
| Material: | 316L/304/310S/ TA1& N6 |
1500g/M2 0.67mm Thickness Fecral Fiber Sintered Felt 72% Porosity
| Type: | HT-HDH-20 |
|---|---|
| Diamter: | 20um |
| Weight: | 1500g/m2 |
Heat Resistant 74% Porosity Metal Filter Disc For Industrial Film Making
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
20um 0.7mm Thickness SS Filter Mesh 82% Porosity For Chemical Fiber Industry
| Diameter: | 20um |
|---|---|
| Weight: | 750g/m2 |
| Thickness: | 0.51mm |

