All Products
Keywords [ sintered stainless steel fiber felt ] match 69 Products.
73% Porosity 900g/M2 Stainless Steel Fiber Felt ROHS Approved
| Diamter: | 5um |
|---|---|
| Weight: | 900g/m2 |
| Thickness: | 0.42mm |
750g/M2 MP20 Sintered Felt 0.62mm Thickness Stainless Steel Fiber Felt Roll
| Material: | 316L |
|---|---|
| Diameter: | 20um |
| Weight: | 750g/m2 |
The Three Dimensional Structure Stainless Steel Fiber Felt With High Porosity,High Filtration Efficiency
| Diamter: | 3μm |
|---|---|
| Type: | HT-MP3 |
| Weight: | 975g/m2 |
316L 304 302 1um-100um Electrical And Thermal Conductivity Metal Fiber(Stainless steel fiber/Fecral fiber/Hastelloy fiber/Titanium fiber) For Conductive Fabric,Anti Static Yarn and Conductive Plastic
| Material: | 316L\304 Stainless Steel Fiber |
|---|---|
| Weight/meter: | 1.4-3.3g/m |
| Diameter: | 1-100um |
434 Stainless Steel Fiber , 10um Carbon Steel Fiber For Clothing
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Diamerter: | 10um |
| Application: | Anti-static Clothing |
ROHS 316L 6.5um 6000f Stainless Steel Fiber Corrosion Resistant
| Material: | Stainless Steel 316L |
|---|---|
| Diamter: | 6.5um |
| Filament: | 6000f |
SUS316L Stainless Steel Fiber Reliable Protection Against Electrostatic Charge
| Material: | SUS316L |
|---|---|
| Properties: | Anti Static |
| MOQ: | 1kg |
1-100um Ultra Fine Stainless Steel Fiber Materials 316L 304 302 430 434
| Material: | 316L、304、302、430、434 |
|---|---|
| MOQ: | 1kg |
| Temperature: | 500degree |
ROHS 310S 12um 2500f Stainless Steel Fiber Corrosion Resistant
| Material: | Stainless Steel 310S |
|---|---|
| Diamter: | 12um |
| Filament: | 2500f |
2-22um 38-110mm Length Stainless Steel Fiber And 2-12g/M Staple Fiber
| Type: | Staple Fiber |
|---|---|
| Fiber Length: | 38mm~110mm |
| Diameter: | 2um~22um |

