All Products
Keywords [ high temperature sintered metal fiber ] match 110 Products.
Ultra Fine Porous Metal Titanium Fiber Felt High Temperature Sintering
| Material: | Titanium |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Thickness: | 0.25mm\0.4mm\0.8mm\1mm\5mm |
High Efficiency Ultra Fine Porous Felt Global Provider Of Metal Fiber Products
| Type: | MP3 |
|---|---|
| Diamter: | 3um |
| Weight: | 975g/m2 |
Heat Resistant Sintered Metal Filter Cartridge , 6um Metal Filter Element
| Application: | High Temperature Filtering |
|---|---|
| Industry: | Garbage Cebustion |
| Size: | 130-L1600 |
316L 304 302 1um-100um Electrical And Thermal Conductivity Metal Fiber(Stainless steel fiber/Fecral fiber/Hastelloy fiber/Titanium fiber) For Conductive Fabric,Anti Static Yarn and Conductive Plastic
| Material: | 316L\304 Stainless Steel Fiber |
|---|---|
| Weight/meter: | 1.4-3.3g/m |
| Diameter: | 1-100um |
316L Ultrafine Metal Fiber 1um 1.5um 2um Available
| Length: | 80-100um |
|---|---|
| Packing: | Flexible |
| Application: | Semi-conductor Gas Filter/High Purity Gas Filters Solution |
1 Micron Sintered Metal Filter , Shock Proof Sintered Woven Wire Mesh Filter
| Material: | 316L |
|---|---|
| Application: | Aluminum Oxide Plant |
| Product Name: | Sintered Woven Wire Mesh Filter |
3m/Min Metal Filter Cartridge , Heatproof Sintered Metal Filter Elements
| Temperature: | 1000degree |
|---|---|
| Emission: | <5mg/nm3 |
| Blowing Speed: | 1~3m/min |
Anti Rust Metal Filter Cartridge , 90 Microns Sintered Metal Filter
| Porosity: | 74% |
|---|---|
| Permeability: | 150 |
| Strength: | 1500~2500N |
Customizable Length Gas Burner Metal Fiber Fabric Solutions with FeCrAl Materials
| Materials: | FeCrAl |
|---|---|
| Length: | Can Be Customized As Request |
| Warranty: | ≥3 Years |

