All Products
Keywords [ high temperature sintered metal fiber ] match 110 Products.
Super Fine 1-100um Corrosion Resistant Stainless Steel Sintered Metal Fiber with High Electrical Conductivity
| Color: | Grey |
|---|---|
| Material: | 316L 302 304 430 434 |
| Application: | Textile,filtration,metallurgy, Civil And Military Industry |
Fecral Sintered Metal Fiber 20um Diameter High Temperature Resistant
| Material: | Fecral |
|---|---|
| Color: | Metal Color |
| Packing: | Paper Carton |
ROHS Certification Sintered Metal Fiber , 35micron Metal Composite Wire
| Material: | Fecral |
|---|---|
| Application: | Metal Filter |
| Filament: | 1000f |
Anti Corrosion 0.45mm Thickness Sintered Metal Fiber Felt 60% Porosity
| Diameter: | 40um |
|---|---|
| Weight: | 1200g/m2 |
| Thickness: | 0.63mm |
750g/M2 0.36mm Thickness Sintered Metal Fiber Felt 74% Porosity
| Diameter: | 7um |
|---|---|
| Weight: | 750g/m2 |
| Thickness: | 0.36mm |
SGS 1050g/m2 MP 30 Sintered Metal Fiber Felt With 79% Porosity
| Type: | HT-MP30 |
|---|---|
| Diameter: | 30um |
| Weight: | 1050g/m2 |
1.1% Elongation 0.54g/M Sintered Metal Fiber Heat Resistant
| Type: | 12um*275f*2 |
|---|---|
| Weight: | 0.54g/m |
| Resistance: | 14 |
Conductive 10m Length Sintered Metal Fiber Abrasion Resistant For Sleeve
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Temperature: | 100~10000KW/m2 |
| Length: | 288mm |
Anti Static Corrosion Proof Sintered Metal Fiber SGS Certified
| Type: | Antistatic |
|---|---|
| Application: | Brush |
| Material: | 316L Stainless Steel |

