All Products
Keywords [ high temperature sintered metal fiber ] match 110 Products.
Vacuum Sintered Stainless Steel Fiber Felt 0.62mm Thickness
| Model: | HT-RH25 |
|---|---|
| Diamter: | 25um |
| Weight: | 1050g/m2 |
0.8mm Thickness Sintered Stainless Steel Fiber Felt With 85% Porosity
| Model: | HT-VL20 |
|---|---|
| Diameter: | 20um |
| Weight: | 950g/m2 |
0.51mm Thickness Sintered Stainless Steel Fiber Felt Corrosion Resistant
| Model: | HT-MP20 |
|---|---|
| Diamter: | 20um |
| Weight: | 750g/m2 |
85% Porosity Sintered Stainless Steel Fiber Felt 0.74mm Thickness
| Model: | HT-LP20 |
|---|---|
| Diamter: | 20um |
| Weight: | 900g/m2 |
1050g/M2 0.49mm Thickness Sintered Stainless Steel Fiber Felt 73% Porosity
| Model: | HT-DH20 |
|---|---|
| Diamter: | 20um |
| Weight: | 1050g/m2 |
High-Efficiency Ultra-Fine Porous Metal Fiber Felt And Titanium Fiber Felt
| Material: | TA1 |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Thickness: | 0.25mm\0.4mm\0.8mm\1mm\5mm |
Nickel Fiber Sintered Felt for Alkaline and AEM Water Electrolysis High Porosity 40-50%
| Materials: | Ni 200 Or 201 |
|---|---|
| Porosity: | 40-50% |
| Thickness: | 0.05-0.1um |
ROHS 1 Micron Sintered Metal Filter Cartridge Shock Resistant
| Temperature: | 1000centi Degree |
|---|---|
| Emission: | <5mg/nm3 |
| Process: | Sintering |
1m/Min Sintered Metal Filter Cartridge Shock Resistant
| Bending Force: | 2000~5000N |
|---|---|
| Porosity: | 74% |
| Thickness: | 0.44mm |
The Three Dimensional Structure Stainless Steel Fiber Felt With High Porosity,High Filtration Efficiency
| Diamter: | 3μm |
|---|---|
| Type: | HT-MP3 |
| Weight: | 975g/m2 |

