All Products
Keywords [ high temperature sintered metal fiber ] match 110 Products.
SS434 SS316L Sintered Metal Fiber For High Temperature Conveyor Belt
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Diamerter: | 10um |
| Application: | Anti-static Clothing |
Sintered Metal Fiber Felt Multi Layer 0.37mm Thickness
| Diameter: | 3um |
|---|---|
| Weight: | 975g/m2 |
| Thickness: | 0.37mm |
Rust Resistant 80% Porosity Sintered Metal Fiber Felt SGS Approved
| Material: | Fecral |
|---|---|
| Applied For: | Polyfilm,viscose |
| Thickness: | 50g/m2 |
22um Conductive Sintered Metal Fiber Fecral Fiber With High Electrical Resistance
| MOQ: | 10kg |
|---|---|
| Temperature: | 1000centi Degree |
| Material: | Fecral |
Rust Resistant 7 Micron Sintered Metal Fiber Felt 73% Porosity
| Type: | HT-HP7 |
|---|---|
| Diamter: | 7um |
| Weight: | 1200g/m2 |
D75um Sintered Metal Fiber Felt , 1mm Thickness Stainless Steel Filter Element
| Diameter: | 75um |
|---|---|
| Weight: | 1200g/m2 |
| Thickness: | 1mm |
Heatproof D10um Sintered Metal Fiber Felt 78% Porosity for chemical filter
| Diamter: | 10um |
|---|---|
| Weight: | 600g/m2 |
| Thickness: | 0.34mm |
Silver Conductive 12um Sintered Metal Fiber With SGS Certification
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Cutting Length: | 50mm |
| Diameter: | 12um |
Rust Resistant 0.9mm Thickness Sintered Metal Fiber ROHS Certified
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Component: | 100% 316L |
| Processing: | Plain Waving |

