All Products
Keywords [ high temperature sintered metal fiber ] match 110 Products.
0.94mm Thickness 30um 600g/M2 Sintered Stainless Steel Fiber Felt Corrosion Resistant
| Diamter: | 30um |
|---|---|
| Weight: | 600g/m2 |
| Thickness: | 0.94mm |
Grey Blended Conductive Sewing Yarn Anti Static Sintered
| Material: | SGS,ISO9001-2015 |
|---|---|
| Component: | 5%~60% |
| Color: | Grey |
Ultra Fine Titanium Fiber Porous Felt Key Materials for PEM Hydrogen Fuel Cell
| Material: | Titanium |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Thickness: | 0.25mm\0.4mm\0.5mm\0.6mm |
High Porosity Ultra Fine Titanium Fiber Porous Felt Uniform Pore Size Distribution
| Material: | TA1 |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Thickness: | 0.2mm-2mm |
85% Porosity Metal Mesh Fiber Felt , Anti Corrosion Fecral Fiber Sintered Felt
| Material: | Fecral |
|---|---|
| Applied For: | Polyfilm,viscose |
| Thickness: | 50g/m2 |
316L Stainless Steel Filter Disc , Rustproof Sintered Felt
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
Metal Stainless Steel Sintered Felt 1um 3um 5um 10um 20um 30um 40um 60um Available
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Metal: | 316L |
| Technic: | Vacumm Sintering |
1500mm Length Sintered Mesh Filter Cartridge , Fecral Wire Mesh Filter Element
| Material: | Fecral |
|---|---|
| Length: | 1500~7000mm |
| Diameter: | 130/160mm |
2000mm Length SS304 Sintered Mesh Filter Cartridge corrosion resistant
| Type: | 160-L1600 |
|---|---|
| Diamter: | 60`200mm |
| Length: | 2000mm |

