All Products
Keywords [ high temperature sintered metal fiber ] match 110 Products.
74% Porosity Stainless Steel Filter Disc , Rust Resistant Sintered Felt
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
Heat Resistant 74% Porosity Metal Filter Disc For Industrial Film Making
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
130mm Diameter 7000mm Length Metal Filter Cartridge Rust Resistant
| Temperature: | 1000degree |
|---|---|
| Filtering: | 5MG/Nm3 |
| Blowing Speed: | 1~3m/min |
80um Diameter 316L Stainless Steel Fiber Felt Corrosion Resistant
| Diameter: | 80um |
|---|---|
| Weight: | 1200g/m2 |
| Thickness: | 1mm |
Light Gray Titanium Fiber Felt 50-90% Filter Rating Corrosion Resistant
| Type: | Corrosion Resistant Medium(Hydrogen Production By Electric Reactor) |
|---|---|
| Filter Rating: | 50-90%(Customized As Request) |
| Usage: | Fuel Cell, Military Industry, Aerospace, Civil, Medical Care And So On |
0.2mm - 2mm Titanium Fiber Felt With Fluid Dynamic Performance
| Material: | Titanium |
|---|---|
| Colour: | Grey |
| Thickness: | 0.25mm\0.4mm\0.8mm\1mm\5mm |
Shockproof 20cm Diameter Metal Filter Cartridge For Chemical Industry
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
Ultrafine 316L stainless steel short fiber
| Length: | 80-100um |
|---|---|
| Packing: | Flexible |
| Application: | Semi-conductor Gas Filter/High Purity Gas Filters Solution |
160mm Diameter Metal Filter Cartridge , 5000mm Length Metal Filter Element
| Length: | 5000mm |
|---|---|
| Diameter: | 130/160 |
| Filtering Aera: | 2.04/2.51 |
Anti Corrosion 1.5m Long Metal Filter Cartridge With Wire Mesh
| Material: | 316L |
|---|---|
| Thickness: | 0.44mm |
| Permeability: | 150 |

