All Products
Keywords [ high temperature sintered metal fiber ] match 110 Products.
450g/M2 22um Diameter Fecral Fiber Sintered Felt SGS Approved
| Diamter: | 22um |
|---|---|
| Weight: | 450g/m2 |
| Porosity: | 80% |
Corrosion Resistant 60mm Diameter SS Sintered Filter Cartridge For Environment Protection
| Diamter: | 60~200mm |
|---|---|
| Application: | Environment Protection |
| Emmision: | 5mg/NM3 |
73% Porosity 900g/M2 Stainless Steel Fiber Felt ROHS Approved
| Diamter: | 5um |
|---|---|
| Weight: | 900g/m2 |
| Thickness: | 0.42mm |
434 Stainless Steel Fiber , 10um Carbon Steel Fiber For Clothing
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Diamerter: | 10um |
| Application: | Anti-static Clothing |
SUS316L Stainless Steel Fiber Reliable Protection Against Electrostatic Charge
| Material: | SUS316L |
|---|---|
| Properties: | Anti Static |
| MOQ: | 1kg |
5mg/Nm3 Stainless Steel Mesh Filter Cartridge , D200mm Metal Filter Tube
| Fiber Diamter: | 6~30um |
|---|---|
| Porosity: | 74% |
| Weight: | 900g/m2 |
1-100um Ultra Fine Stainless Steel Fiber Materials 316L 304 302 430 434
| Material: | 316L、304、302、430、434 |
|---|---|
| MOQ: | 1kg |
| Temperature: | 500degree |
316L 304 310S 1-100um Pure Stainless Steel Fiber Made By Bundle Drawing Process
| Material: | SUS316L |
|---|---|
| Filament: | 2000f |
| MOQ: | 1kg |
Anti Rust 35um Stainless Steel Conductive Fiber SGS Approved
| Packing: | Paper Carton |
|---|---|
| MOQ: | 10kg |
| Temperature: | 1000centi Degree |

