All Products
Keywords [ high temperature sintered metal fiber ] match 110 Products.
316L Metallic Metal Fiber , Flexible Metal Fiber Twist Thread
| Material: | 316L,304 |
|---|---|
| Properties: | Conductive |
| MOQ: | 10kg |
12micron High Strength Superfine Fiber
| Product Name: | Metal Fiber |
|---|---|
| Diameter: | 4.5um--12um |
| Feature: | High Strength ,superfine Fibre |
Heatproof 900g/M2 Sintered Metal Filter Cartridge For Chemical Industry
| Material: | 316L |
|---|---|
| Porosity: | 74% |
| Thickness: | 0.44mm |
5um 700g/M2 0.43mm Thickness 316L Stainless Steel Fiber Sintered Felt 80% Porosity
| Type: | MP5 |
|---|---|
| Diamter: | 5um |
| Weight: | 700g/m2 |
Heat Resistant Metallic Metal Fiber , 8um Conductive Metal Thread
| Features: | Conductive |
|---|---|
| MOQ: | 10kg |
| Type: | 8um |
10 Micron High Strength Bundle Drawing Metal Fiber For Industrial Application
| Features: | Flexibility Similar To Chemical Fibers And High Specific Surface Area |
|---|---|
| Fiber Diameter: | 1-100um |
| Material: | 316L/304/310S/ TA1& N6 |
Ultra Fine Conductive C276 C59 Hastelloy Fiber High Tempertature Resistant
| Material: | C276 C59 Hastelloy Fiber |
|---|---|
| Color: | Sliver |
| Package: | Cylindrical Tube,Customized Package |
Stainless Steel Fiber Sintered Felt Filter Accuracy 3 ~ 60μM
| Meterial: | 316L,HR,Inconel,Fecralloy |
|---|---|
| Diameter: | 3um-60um |
| Prosity: | Customized |
Thickness 0.42mm Sintered Stainless Steel Fiber Felt For Filter Media
| Model: | HT-HP5 |
|---|---|
| Diamter: | 5um |
| G/m2: | 900 |

