All Products
Keywords [ high temperature sintered metal fiber ] match 110 Products.
SGS Metal Filter Cartridge , 5 Micron Sintered Filter Cartridge
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Type: | Filter Cartridge |
SS316L Sintered Mesh Filter , 60micron Wire Mesh Filter Element
| Porosity: | 74% |
|---|---|
| Emission: | <5mg/nm3 |
| Application: | Biamass Energy |
150mm Diameter Metal Filter Cartridge , 316LSS Sintered Bronze Filter Element
| Material: | 316L |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
SGS Heat Resistant Metal Sintered Felt For Industry Filtering
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
Corrosion Proof 80mm Diameter Metal Filter Cartridge For Water Treatment
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
Silver 1.5kg/m2 60 Micron 316L Stainless Steel Fiber Felt 88% Porosity
| Material: | Stiainless Steel |
|---|---|
| Metal: | 316l |
| Technic: | Vacumm Sintering |
Rustproof Sintered 100mm Diameter Metal Filter Cartridge For Glass Industry
| Mateial: | 316L |
|---|---|
| Thickness: | 0.44mm |
| Porosity: | 74% |
0.44mm Thickness Stainless Steel Sintered Felt Corrosion Resistant
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |
Shock Resistant Metal Filter Cartridge , D120mm Sintered Bronze Filter Element
| Length: | 30mm |
|---|---|
| Diameter: | 8m |
| Filtering Aera: | To Be Customized |
Corrosion Proof 0.44mm Thick Stainless Steel Sintered Felt For Cartridge Dust Collector
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Application: | Industry Filtering |
| Temperature: | 300~500 Centi Degree |

