All Products
Keywords [ high temperature sintered metal fiber ] match 110 Products.
304L Stainless Steel Fiber 11µM-2000f-QH-HS 1.5g/M Made By Bundle Drawing Process Used For Textile,Filtration Industry
| Material: | 304L |
|---|---|
| Singlefilamentstrength: | ≥18cN |
| Gram Weight: | 1.5g/m |
ROHS 316L 6.5um 6000f Stainless Steel Fiber Corrosion Resistant
| Material: | Stainless Steel 316L |
|---|---|
| Diamter: | 6.5um |
| Filament: | 6000f |
ROHS 310S 12um 2500f Stainless Steel Fiber Corrosion Resistant
| Material: | Stainless Steel 310S |
|---|---|
| Diamter: | 12um |
| Filament: | 2500f |
Titanium Material Hydrogen Fuel Cell Hydrogen Energy Utilization
| Material: | Titanium |
|---|---|
| Colour: | Silver |
| Thickness: | 0.25mm\0.4mm\0.5mm |
20um 0.7mm Thickness SS Filter Mesh 82% Porosity For Chemical Fiber Industry
| Diameter: | 20um |
|---|---|
| Weight: | 750g/m2 |
| Thickness: | 0.51mm |
SGS ISO9001 Conductive Blended Spun Yarn 5%~60% component
| Material: | SGS,ISO9001-2015 |
|---|---|
| Component: | 5%~60% |
| Color: | Grey |
ROHS 200mm Diameter Stainless Steel Filter Cartridge For Water Treatment
| Connection: | Flange |
|---|---|
| Porosity: | 74% |
| Thickness: | 0.44mm |
700g/M2 0.7mm Thickness Stainless Steel Filter Element SGS Approved
| Color: | Metal Color |
|---|---|
| Weight: | 700g/m2 |
| Size: | To Be Customized |
SGS SUS310S 10 Micron Stainless Steel Mesh 0.3mm Thickness
| Diameter: | 30um |
|---|---|
| Weight: | 1050g/m2 |
| Thickness: | 0.62mm |

